Poznając świat malucha – zabawki dla małej dziewczynki

Zabawki to niezwykle istotna część życia dzieci. Pomagają one maluchom spędzać czas w miłej atmosferze, jednocześnie zapewniając odpowiedni rozwój dzięki mnóstwie wartości edukacyjnych, które posiadają produkty tworzone przez najlepsze firmy pełne specjalistów, którzy opracowują je z myślą o jak najlepszym wsparciu rodziców w wychowywaniu pociech. Dlatego też dobrze jest wiedzieć, jakie zabawki są wartościowe, szczególnie w przypadku dziewczynek, by mieć pewność, że nie wpędzi się ich w kompleksy.

Czym charakteryzuje się dobra zabawka?

Dobre zabawki to przede wszystkim tanie, które zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów zapewniających bezpieczeństwo podczas zabawy. Jeśli chce się wiedzieć, czy dana zabawka na pewno spełnia wszystkie standardy, należy sprawdzić jej certyfikaty. Unia Europejska dopuszcza na rynek tylko te produkty, które spełniają wygórowane oczekiwania, dlatego też kupując w popularnych sklepach internetowych i stacjonarnych istnieje niewielka szansa na trafienie produktu, który mógłby zaszkodzić dzieciom.

Drugim istotnym czynnikiem, który świadczy o tym, czy zabawka będzie dla dziecka dobrym przedmiotem zainteresowania, są wartości edukacyjne, które z nich płyną. Tego typu produkty znaleźć można w kategorii zabawek edukacyjnych, jednak wiele innych, które się w niej nie znalazły, również posiada cechy, które pomogą maluchom rozwijać różnorodne umiejętności.

Ekspert Hulahop.Pl radzi, by wybierając zabawkę, nie kierować się ściśle kategoriami, lecz spróbować zastanowić się samodzielnie nad wartościami zabawki. Warto stworzyć listę pytań pomagających ocenić wartość zabawki, dzięki którym w prosty sposób zdołasz ocenić, czy dany produkt warty jest twoich pieniędzy i czasu dziecka.

Do pytań, na które warto sobie odpowiedzieć, należą:

 • Czy jest bezpieczna?
 • Jaka jest tematyka zabawki?
 • Czy tematyka zabawki nawiązuje do zainteresowań dziecka?
 • Jak się nią bawi?
 • Czego uczy się dziecko podczas zabawy?
 • Czy umiejętności, jakie rozwija zabawka, są przydatne?

Udzielenie odpowiedzi na powyższe pytania, bądź podobne, które stworzysz samodzielnie w zależności od tego, co twoim zdaniem jest najważniejsze dla twojej pociechy, pozwoli wstępnie ocenić, czy dany produkt spełni wymagania i zapewni pociesze wartościową rozrywkę. Poniżej zamieszczono przykładowe odpowiedzi na pytania dotyczące zabawki interaktywnej Furby:

 • Czy jest bezpieczna? Tak, zabawki Furby sprzedawane są na terenie Unii Europejskiej i posiadają niezbędne certyfikaty potwierdzające jakość i bezpieczeństwo produktów
 • Jaka jest tematyka zabawki? Tematyką zabawki jest interaktywny pluszak Furby, którym dziecko ma się opiekować
 • Czy tematyka zabawki nawiązuje do zainteresowań dziecka? Tak, dziecko lubi zwierzęta i chętnie się nimi opiekuje
 • Jak się nią bawi? Z Furby można rozmawiać, opiekować się nim i pielęgnować go
 • Czego uczy się dziecko podczas zabawy? Dziecko uczy się opieki nad innymi, zyskując odpowiedzialność i samodzielność. Dzięki możliwości nawiązywania werbalnego kontaktu z zabawką, maluch rozwija również kompetencje językowe
 • Czy umiejętności, jakie rozwija zabawka, są przydatne? Tak, umiejętność opiekowania się i odpowiedzialność to bardzo ważne cechy, zaś rozwijanie kompetencji językowych sprawi, że dziecku łatwiej będzie komunikować się z innymi w przyszłości

Najlepsze zabawki dla dziewczynki

Dziewczynki i chłopcy mają różne zainteresowania, dlatego też zabawki, które będą dla nich dobre, również będą się od siebie różniły. W przypadku dziewczynek należy uważnie dobierać produkty, w szczególności lalki, unikając popularnych lalek Barbie i im podobnych, których nienaturalne, wyizolowane sylwetki zaszczepiają w dzieciach nieprawdziwy obraz idealnego ciała, co w przyszłości prowadzić może do kompleksów na punkcie wyglądu. Zdecydowanie lepiej postawić na lalki bobasy, którymi dziewczynki będą mogły się opiekować, przebierać je i dbać o nie, rozwijając instynkt macierzyński i ucząc się wielu przydatnych umiejętności, które w przyszłości uproszczą ich życia.

Dobrze również pomyśleć o produktach typowo edukacyjnych, jak interaktywne zabawki takie jak globusy, mapy czy magiczne pióra, dzięki którym dzieci mogą uczyć się samodzielnie, poszerzając swoje zainteresowania o otaczającym je świecie. To doskonały sposób, by pokazać dzieciom, że zdobywać wiedzę można na wiele różnych sposób, również poprzez doskonałą zabawę.

Jeśli dziewczynki bardzo lubią lalki i koniecznie chcą się jakimiś bawić, czekać je i przebierać, dobrze jest wybrać produkty tworzone z ekologicznych, certyfikowanych materiałów, których kształty nie reprezentują nieodpowiednich wzorców. Wśród takich lalek znajdą się klasyczne szmacianki, które ponownie wracają w dziecięce łaski. Dodatkowym urozmaiceniem będzie wyszywana aplikacja na specjalne zamówienie, dzięki której zabawka nabierze oryginalnego wyrazu i stanie się dobrą przyjaciółką dziewczynki, zaspokajając potrzebę opieki i dbania o wygląd bez zapoznawania maluchów z niekorzystnymi dla ich delikatnej struktur psychicznej kanonów kobiecego piękna.

 

Materiał zewnętrzny

Kategorie: Ciekawostki,

Autor

Redakcja

4tuning.com.pl

Komentarze (0)