Jak zlokalizować zgubiony telefon? Namierzanie telefonu.

Zgubiłeś telefon? Możemy ci pomóc

Wypadki chodzą po ludziach. Ciężko ciągle pilnować smartfona. Większość nawet czasem zapomina, że go ma bo to przecież niewielki sprzęt. I chociaż niewielki – to dla wielu bardzo drogocenny. Czasami zostawiamy gdzieś swój telefon bez nadzoru, niekiedy po prostu wypada nam z kieszeni – to bardzo ciekawy łup dla złodziei, prawda? Ale zdarza się również tak, że nasz telefon gubimy z powodu własnego gapiostwa albo gdzieś go rzucimy i nie pamiętamy gdzie. A przecież teraz w telefonie znajduje się wszystko – nasze hasła do banku, nazwisko, data urodzenia i wiele innych danych wrażliwych. Dlatego najważniejsza jest szybka reakcja – pomoże ci w tym lokalizowanie telefonu. Ale jak to zrobić?

Uważaj na sprytne, internetowe oszustwa

Pierwszym co zaproponuje ci większość stron jest odszukanie twojego telefonu po numerze. Niestety – takie strony absolutnie nie są w stanie podać odpowiedniej lokalizacji, szczególnie działając w ten sposób. Takie działania zawsze były zarezerwowane tylko dla służb specjalnych i policji. W dodatku bardzo chętnie wyłudzą od ciebie pieniądze, by wzbogacić się na naszej desperackiej próbie odnalezienia telefonu. Takie SMS-y często słono kosztują i jest to subskrypcja, która co jakiś czas pobiera nam z konta środki. W efekcie nie dostajemy nic, a płacimy naprawdę sporo. Jeśli traficie gdzieś na taką stronę – trzymajcie się od niej z dala.

Więc jak znaleźć zagubiony telefon?

Najlepiej „zapobiegać niż leczyć”, czyli już dużo wcześniej zainstalować na swoim telefonie odpowiednią aplikację, która będzie dla nas ściągała położenie telefonu (a nie numeru). W przypadku kradzieży lub zagubienia niezwłocznie należy skontaktować się również z operatorem telefonii komórkowej, aby jak najszybciej zablokować numer. Być może w niektórych sieciach będzie to możliwe poprzez stronę internetową.

W przypadku aplikacji – możemy polecić przynajmniej kilka, które są naprawdę skuteczne. Jedną z nich jest https://www.i-mobi.pl/jak-zlokalizowac-zgubiony-telefon-komorkowy, która pozwala zarówno na odnalezienie telefonu, jak również ma kilka innych funkcji, które mogą się przydać. Ich aplikacja działa w tle i nie jest widoczna, a dostęp do danych mamy za pomocą specjalnego panelu na swoim komputerze.

Większość naszych problemów ze zgubieniem czy pozostawieniem gdzieś telefonu, albo co gorsza – z kradzieżą – rozwiąże właśnie lokalizacja telefonu za pomocą specjalnej aplikacji. Przemyśl to więc wcześniej, żebyś nigdy nie musiał się nieprzyjemnie zaskoczyć.

Kategorie: Technologie,

Autor

Redakcja

4tuning.com.pl

Komentarze (0)