Makita bo5041 - szlifierka dedykowana specjalistom

 

Czy masz już swoją szlifierkę? Jeśli jesteś profesjonalistą, powinieneś przyjrzeć się modelowi, któremu poświęcony jest ten artykuł. Znajdziesz tu najważniejsze informacje dotyczące szlifierki mimośrodowej Makitabo5041. Sklep stacjonarny to tylko jedno z miejsc, w których możesz zaopatrzyć się w ten sprzęt. Co istotne, jest to model bardzo uniwersalny i niezwykle wygodny w użytkowaniu. Praca tą szlifierką to czysta przyjemność. Trudno przejść obok niej obojętnie. 

Szlifierka mimośrodowa, czyli jaka? 

Na wstępie warto podkreślić, że Makita bo5041 jest szlifierką mimośrodową. Czy wiesz, co to znaczy? Porównując szlifierkę mimośrodową z oscylacyjną, ta pierwsza zdecydowanie góruje nad swoim konkurentem. Dlaczego? Ponieważ szlifierki tego typu mają zdecydowanie szersze zastosowanie. Łączą one w sobie ruchy oscylacyjne z obrotowymi, co powoduje, że narzędzie to jest niesłychanie uniwersalne i wiele prac szlifierskich można nim wykonać. Szlifierka mimośrodowa odznacza się tym, że jej stopa jest odchylona od punktu obrotu, co oznacza, że pracując, szlifierka obraca się wokół własnej osi przy jednoczesnym wychylaniu się na boki. To właśnie jest znamienną cechą ruchu mimośrodowego. Im większa mimośrodowość, tym praca takim narzędziem jest bardziej efektywna. Sprzęt tego typu nada się zarówno do szlifowania i polerowania drewna, jak i tworzyw sztucznych. Można nią także zedrzeć wiele warstw starej farby lub wypolerować metal. Wyposażony jest on w elastyczny talerz, na którym mocowany jest papier ścierny, a to oznacza, że możliwe jest szlifowanie nie tylko prostej, ale także zakrzywionej powierzchni. 

Makita bo5041 - przyglądamy jej się z bliska

Jedną z podstawowych cech modelu Makita bo5041 jest zmienna prędkość obrotowa, przez co możliwe jest wykonanie bardzo precyzyjnych prac. Moc znamionowa tego urządzenia jest stosunkowo wysoka - pobór mocy to 260 W. Z kolei prędkość obrotowa zawiera się w zakresie od czterech do nawet dwunastu tysięcy obrotów w ciągu minuty i jest to wynik naprawdę bardzo wysoki, który czyni z tego modelu topową szlifierkę wśród profesjonalnego sprzętu roboczego. Praca Makitą bo5041 jest czysta i bezproblemowa. Model ten wyposażony jest w system odsysania pyłu, a  w zestawie znajduje się specjalny worek na pył, a także pojemnik. Co więcej, praca tego modelu szlifierki opiera się na układzie elektronicznym, który jest odpowiedzialny za to, że możliwe jest ustawienie prędkości obrotowej, na jakiej ma to urządzenie pracować. 

Makita bo5041 sklep może się pochwalić także dlatego, że możliwe jest nią nie tylko  szlifowanie oscylacyjno-obrotowe. Bez problemu także precyzyjnie wyszlifujesz daną powierzchnię np. drewnianą na gładko, bez pozostawiania nierównych rowków. Oprócz worka na pył, szlifierka została także zabezpieczona przed zapyleniem jej elementów wewnętrznych. Dotyczy to chociażby łożysk kulkowych, które doskonale chronione są przed osadzaniem kurzu powstałego w efekcie pracy szlifierki. Talerz szlifierski tego modelu ma wymiar 123 milimetrów i należy na nim montować wkłady z papierem ściernym o średnicy 125 milimetrów. Co ważne, wymiana papieru ściernego w szlifierce odbywa się w zaledwie chwilę, ponieważ zastosowano tutaj łatwe mocowanie na rzep. Jak przystało jednak na profesjonalną szlifierkę, odznacza się ona nieco wyższą wagą, niż tego typu urządzenie do użytku domowego. Waga Makity bo5041 to niespełna półtora kilograma (dokładnie 1,4 kg). Z kolei jej gabaryty to 21,8 x 12,3 x 15,3 centymetrów.

Kategorie: Technologie,

Autor

Redakcja

4tuning.com.pl

Komentarze (0)