Adaptery dynamometryczne w ofercie sklepu dynamometryczne.pl

Dokręcanie nakrętek bądź też śrub wymaga dobrego wyczucia odpowiedniego momentu. Z pomocą przychodzą profesjonalne, elektroniczne adaptery dynamometryczne, które pozwalają na precyzyjne określenie momentu obrotowego. Nie jest to możliwe przy użyciu tradycyjnych kluczy dynamometrycznych.

Niewątpliwą zaletą adaptera dynamometrycznego jest jego uniwersalność oraz prostota w obsłudze. Urządzenie to nie potrzebuje częstej kalibracji, która jest niezbędna przy użyciu tradycyjnych kluczy. Niemałym ułatwieniem adaptera jest wysyłanie przez niego informacji o zbliżaniu się oraz osiąganiu założonej wartości za pomocą prostych sygnałów dźwiękowych oraz optycznych. Wynik wyświetlany jest na przejrzystym ekranie LCD. 

Adaptery dynamometryczne w ofercie sklepu dynamometryczne.pl

Adaptery oraz klucze dynamometryczne wykorzystywane są do pracy w serwisach opon w warsztatach oraz na liniach produkcyjnych. Narzędzia te cechują się niezwykłą dokładnością. Są bardzo proste w obsłudze, posiadają standardowe rozmiary co sprawia,  że dobrze leżą w dłoni. Niektóre modele posiadają funkcję pomiaru kąta. Możliwości adaptera dynamometrycznego skupiają się wokół dokręcenia oraz sygnalizacji zbliżania się do wyznaczonej wartości.

Dwie najbardziej rozpoznawalne firmy to:

1. Jonnesway - firma zajmuje się kompleksowym wyposażeniem warsztatów samochodowych oraz stacji diagnostycznych. Marka obecna jest w ponad 3000 punktach sprzedaży na całym świecie, również w USA, Japonii, Australii, Szwecji, Chile oraz w Polsce. Odbiorcami produktów tej marki są realni klienci detaliczni, autoryzowane oraz niezależne warsztaty samochodowe, firmy będące w sektorze rolniczym, a także inne zakłady przemysłowe. W ich produkcji znajdują się m.in adaptery dynamometryczne, przystosowane do dokręcania śrub zarówno z prawym jak i lewym gwintem. Osiągnięty moment jest sygnalizowany za pomocą krótkiego sygnału dźwiękowego oraz wyświetlana jest informacja na wyświetlaczu.

W ofercie sklepu dynamometryczne.pl można znaleźć takie pozycje jak: 
 

 

2. KING TONY - firma tworząca od lat narzędzia oraz urządzenia przeznaczone do pracy przy warsztatach samochodowych. Produkowany przez nich sprzęt znalazł także zastosowanie na stacjach diagnostycznych. Firma produkuje wysokiej klasy cyfrowe adaptery dynamometryczne. Profesjonalne elektroniczne adaptery zapewniają trwałość oraz wytrzymałość. Posiadają wystarczająco duży wyświetlacz, który umożliwia odczytanie informacji. W wyposażeniu znajduje się trwałe i praktyczne etui.

W ofercie sklepu dynamometryczne.pl można znaleźć takie pozycje jak:
 

adaptery

 

Cyfrowy adapter dynamometryczny stosowany jest jako wstawka pomiędzy grzechotką a nasadką. Niektóre adaptery dynamometryczne posiadają funkcję, która pozwala na zapamiętywanie przez urządzenie 50 ostatnich pomiarów. Jest to szczególnie przydatne w momencie, w której czas pracy mocno się wydłuża. Co więcej zamontowana bateria litowa zapewnia funkcjonalność nawet przy bardzo niskich temperaturach. Przeznaczony jest do przemysłu oraz różnego rodzaju serwisów ogólnomechanicznych. Adapter elektroniczny to idealny zamiennik do tradycyjnego klucza dynamometrycznego. Jest bowiem o wiele bardziej precyzyjny, a przy tym wygodny w swojej pracy.

Kategorie: Motoryzacja,

Autor

Redakcja

4tuning.com.pl

Komentarze (0)