Pranie mebli tapicerowanych i foteli samochodowych

Nasze babcie czyściły tapicerki meblowe przy pomocy szarego mydła, jak obecnie się okazuje, ten sposób jest wciąż często polecany. Jego zaletą jest to, że nie stanowi on zagrożenia dla tkaniny. Chcesz zastosować ten sposób? Wystarczy, że przygotujesz sobie ciepłą wodę, czystą szmatkę oraz szare mydło. Przy pomocy mokrej szmatki nanieś nieco szarego mydła na powierzchnię materiału i zacznij delikatnie szorować. Nie musisz wkładać w to dużo siły. Ten sposób pozwoli Ci bardzo skutecznie odświeżyć tkaninę.

Jeżeli jednak nie masz dostatecznie dużo czasu, żeby zajmować się tym samodzielnie, lub po prostu nie masz na to ochoty, możesz to zadanie oddelegować. Coraz większą popularność zyskują nowoczesne firmy sprzątające, które oferują pranie mebli tapicerowanych realizowane przy pomocy metody ekstrakcyjnej. Jest to usługa, która dopasowana jest do potrzeb przedsiębiorców oraz osób prywatnych. Skorzystać może z niej praktycznie każdy właściciel mebli wypoczynkowych: https://pranie-tapicerki-warszawa.pl/wola/

Skąd taka popularność mebli tapicerowanych?

Meble wypoczynkowe powlekane tapicerką są niesamowicie popularne. Praktycznie wszędzie gdzie pójdziemy, możemy je spotkać. Są one w naszych biurach, mieszkaniach, kawiarniach itp. Ciężko wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez nich. W związku z tym na szczególną uwagę powinny zasługiwać usługi, które pozwalają nam zachować nasze meble w dobrym stanie. Coraz więcej firm sprzątających zdaje sobie sprawę z tego, jak duże wymagania mają klienci w tym segmencie.

Przede wszystkim zależy nam na tym, aby nasze meble były bezpieczne. Nie chcemy ich uszkodzić lub w żaden inny sposób narazić na niebezpieczeństwo. Niestety bardzo często robimy to zupełnie nieświadomie. Wystarczy spojrzeć na to, w jaki sposób zazwyczaj je czyścimy. W zdecydowanej większości przypadków wygląda to tak, że bierzemy pierwszy lepszy detergent i przy jego pomocy mocno szorujemy tkaninę.

Takie zachowania mogą prowadzić do powstawania mikroskopijnych urazów oraz ogólnego osłabienia materiału. Wynika to z tego, że szczególnie delikatne tkaniny wymagają stosowania odpowiednich środków czystości. Jeżeli nie dobierzemy detergentów pod konkretny materiał w najgorszym wypadku, możemy doprowadzić do powstania licznych przebarwień. Takiego stany rzeczy nie będzie można cofnąć.

W związku z tym, zdecydowanie rozsądniejszym wyjściem będzie skorzystanie z pomocy wykwalifikowanych specjalistów, którzy dysponują wiedzą oraz doświadczeniem. Potrafią dobrać oni środki czystości w taki sposób, aby osiągnąć zamierzony efekt, ale bez najmniejszego zagrożenia dla materiału.

Jak przebiega pranie mebli tapicerowanych metodą ekstrakcyjną i jaki zalety daje?

Metoda ekstrakcyjna polega na zastosowaniu zaawansowanych urządzeń piorących oraz odpowiednich środków czystości. Dzięki temu możemy wybawić zanieczyszczenia, które normalnie są dla nas niedostępne. Pozwala to na skuteczne pozbycie się głęboko ukrytych warstw brudu. Co bardzo istotne, właśnie w takich miejscach najczęściej znajdują się drobnoustroje, które chcemy wyeliminować.

Pierwszy etap prania polega na rozpoznaniu materiału, z którego została stworzona tapicerka. Następnie specjalista zabezpiecza podłoże oraz przygotowuje powierzchnię niezbędną do pracy. W ten sposób upewnia się, że żaden element znajdujący się w pobliżu nie zostanie uszkodzony. Po tym przechodzi do dokładnego odkurzania, którego celem jest usunięcie zanieczyszczeń o ostrych krawędziach takich jak piasek czy okruchy.

W dalszej fazie procesu pracownik wykorzystuje środki chemiczne, które rozprowadza po całej powierzchni tapicerki. Całości dopełniają specjalistyczne urządzenia piorące, które umożliwiają wprowadzenie środków w głębokie warstwy materiału. Następnie całość, czyli brud i mydliny zostają zassane.

Nowoczesne pranie mebli tapicerowanych jest bardzo skuteczne. Otrzymujemy czystą oraz pachnącą świeżością tapicerkę, która dodatkowo jest wolna od drobnoustrojów. Zastosowane środki czystości sprawiają, że materiał zyskuje efekt długotrwałej ochrony.

Artykuł partnera

Kategorie: Motoryzacja,

Autor

Redakcja

4tuning.com.pl

Komentarze (0)