Idealny samochód dumą każdego mężczyzny

Idealnie czysty, zadbany samochód napawa dumą i radością – szczególnie mężczyzn, dla których jest to zazwyczaj wyjątkowy gadżet. Wiadomo jednak, że podczas użytkowania nawet najlepszy samochód ulega zabrudzeniom i zanieczyszczeniom, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Swój blask traci nie tylko karoseria, ale także tapicerka oraz wewnętrzne wyposażenie auta. 

W tej sytuacji przeważająca większość właścicieli bierze sprawy w swoje ręce, czyli sięga po przybory do czyszczenia lub korzysta z usług profesjonalnej myjni. Niestety, w wielu sytuacjach zabiegi te okazują się niewystarczające – owszem, karoseria jest czysta, a samochód wygląda dobrze, nie mniej jednak dużo brakuje mu do wcześniejszej doskonałości.

Auto detailing – przywracanie blasku samochodom

Wiele osób słyszało o rozwiązaniu, jakim jest auto detailing, czyli zabiegi pielęgnacyjno-konserwacyjne, których celem jest przywrócenie pojazdowi wcześniejszego blasku i wyjątkowego charakteru. Auto detailing to zestaw usług, które obejmują precyzyjne i dokładne czyszczenie i konserwację nie tylko karoserii, ale również szyb i innych samochodowych detali. W przeciwieństwie do zadań realizowanych przez tradycyjne myjnie samochodowe, auto detailing obejmuje staranne, wieloetapowe czyszczenie, połączone dodatkowo z działaniami renowacyjnymi.

Bez wątpienia jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej korzystne niż usługi świadczone przez tradycyjne myjnie – w myjni samochód zostaje pozbawiony kurzu i brudu, dzięki czemu wygląda ładnie i dobrze się prezentuje, nie mniej jednak nijak nie można uniknąć detali, które wskazują na to, że jest to auto używane. Auto detailing pozwala natomiast uzyskać efekty znacznie lepsze – samochód po zestawie zabiegów pielęgnacyjno-kosmetycznych lśni nowością i sprawia wrażenie, jakby chwilę wcześniej zjechał z fabrycznej taśmy.

Auto detailing, czyli bez pośpiechu

Porównując auto detailing i tradycyjne mycie samochodu, nietrudno zauważyć diametralne różnice. Usługi realizowane przez myjnie wykonywane są szybko, często w ciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu minut, natomiast auto detailing to proces znacznie dłuższy, wymagający czasu, dokładności i precyzji – poszczególne etapy realizowane są godzinami, niekiedy trwają nawet kilka dni z rzędu.

auto detailing

Auto detailing – nie tylko mycie

Każdy, kto uważa, że auto detailing to tylko mycie samochodu, jest w dużym błędzie. Przedsięwzięcie to ma na celu nie tylko oczyszczenie auta z brudu i kurzu, ale także – o ile jest to możliwe – usunięcie drobnych defektów. Mowa tu przede wszystkim o przebarwieniach lakieru, niewielkich odpryskach czy zarysowaniach, czyli mankamentach, które często powstają w wyniku codziennego użytkowania, niekiedy trudno nawet powiedzieć, w którym momencie miała miejsce konkretna usterka. 

Na pozór są to niewiele znaczące drobiazgi, wiadomo jednak, że w mniejszy lub większy sposób wpływają na estetykę samochodu, negatywnie wpływając na jego wygląd. 
Słowem, auto detailing to działanie, którego celem jest zniwelowanie drobnych defektów w taki sposób, by nie szpeciły samochodu. Dodatkową zaletą auto detailingu jest możliwość zabezpieczenia karoserii samochodu na przyszłość – zadanie to polega na nałożeniu niewidocznej warstwy ochronnej, która przez określony czas uniemożliwia przyklejanie się drobinek pyłu i kurzu.

Klient nasz pan!

Auto detailing to zabieg wieloetapowy, składający się z szeregu czynności pielęgnacyjno-konserwacyjnych. Warto jednak pamiętać, że klient nie ma obowiązku korzystania z pełnego pakietu usług, bez problemu można zlecić wykonanie konkretnych czynności, np. ograniczyć się wyłącznie do wieloetapowego czyszczenia, zlecić wykonanie korekty lakieru, skorzystać z czyszczenia i konserwacji kół lub wewnętrznego wyposażenia, a nawet poprosić o usunięcie ewentualnych wgnieceń. Dodatkowo klienci mogą skorzystać z usług niestandardowych, czego przykładem jest zlecenie wykonania powłoki ochronnej. Jak widać, auto detailing daje szerokie możliwości w zakresie usług pielęgnacyjno-konserwatorskich samochodu, bez wątpienia jest to usługa godna polecenia, zapewniająca wiele wymiernych i zauważalnych korzyści.

Kategorie: Technologie,

Autor

Redakcja

4tuning.com.pl

Komentarze (0)