Skuteczne pranie tapicerki samochodowej w profesjonalnej firmie

Profesjonalne firmy sprzątające oferują pranie tapicerki samochodowej. Wymaga ona odpowiedniej pielęgnacji, ponieważ jest narażona na wiele różnych czynników, które znacznie pogarszają jej walory wizualne. W większości przypadków kupując używany samochód, zwracamy dużą uwagę na stan tapicerki. Mówi ona bardzo dużo o tym, w jaki sposób właściciel dbał o swoją własność.

Jeżeli na tkaninie widoczne są wypalone dziury, to może to oznaczać, że właściciel palił w samochodzie. W takim wypadku popiół spadający z papierosa często pozostawia trwałe uszkodzenia. Tapicerka samochodowa chłonie również zapachy. W związku z tym materiał może wydzielać nieprzyjemną woń, która jest spowodowana przez dym papierosowy.

Pielęgnacja samochodu domowymi sposobami

Najczęściej dbając o nasze pojazdy, wykorzystujemy ogólnodostępne środki czystości. Kupujemy je przeważnie w supermarketach lub nawet warsztatach samochodowych. W zdecydowanej większości przypadków pozwalają one na usunięcie niechcianych zanieczyszczeń. Niestety, mogą powodować również negatywne skutki.

Niektóre tkaniny są bardzo delikatne. Szorowanie ich przy pomocy twardych szczotek, w dodatku z niewłaściwie dobranym detergentem może doprowadzić do przetarcia struktury. Często pojawiają się również mikroskopijne urazy, które nie są widoczne gołym okiem. Dają jednak o sobie znać podczas dłuższego użytkowania.

Najlepszym sposobem na pielęgnację tkanin użytkowych jest oddelegowanie tego zadania profesjonalistom. Osoby, które dysponują dużą wiedzą z zakresu materiałów oraz środków chemicznych są w stanie dobrać właściwe detergenty. Dodatkowo dysponują one przeważnie profesjonalnymi urządzeniami, które znacznie przewyższają skutecznością domowe metody. Opis metody prania tapicerki znajdziesz tutaj: https://edompranie.pl/pranie-tapicerki-kanap-zoliborz/.

Ręczne pranie tapicerki samochodowej jest bardzo męczące. Sprowadza się ono najczęściej do szorowania tkaniny, przy pomocy ścierki lub szczotki namoczonej w roztworze wody i ogólnodostępnego detergentu. Piorąc w ten sposób, zużywamy bardzo dużo energii. Dodatkowo narażamy tkaninę na powstawanie przetarć. Jest to szczególnie ryzykowna metoda jeżeli wcześniej nie zdecydujemy się na odkurzanie. Piasek, okruchy, czy nawet włosy mają ostre krawędzie, które podczas szorowania dosłownie przecinają włókna tapicerki.

Dlatego właśnie podstawową czynnością, która poprzedza zastosowanie środków chemicznych, jest odkurzanie. Przy pomocy wydajnych, specjalistycznych odkurzaczy można wyeliminować zdecydowaną większość drobnych zanieczyszczeń. Pozytywnie wpływa to na komfort użytkowników pojazdu.

Pranie tapicerki samochodowej — zalety

Fachowe czyszczenie tapicerki samochodowej ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na skuteczne usunięcie zanieczyszczeń. To prawdopodobnie najważniejsza cecha tej usługi. Mało kierowców zdaje sobie jednak sprawę z tego, że to nie jedyna korzyść wynikająca z zastosowania nowoczesnej metody ekstrakcyjnej. Inne jej plusy to:

  • Usunięcie nieprzyjemnego zapachu.

  • Wyeliminowanie groźnych drobnoustrojów.

  • Możliwość usunięcia zaschniętych, uporczywych plam.

  • Poprawa komfortu jazdy oraz koncentracji.

Każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele energii potrafi pochłaniać jazda samochodem. To pozornie proste zadanie związane jest z bardzo dużą odpowiedzialnością. Nasz jeden błąd może mieć katastrofalne skutki. W związku z tym, podczas jazdy kierowca musi być w bardzo dobrej dyspozycji. Powinien on być wypoczęty oraz skupiony. Niestety ciężko osiągnąć taki stan w brudnym oraz zaniedbanym aucie.

Od lat naukowcy udowadniają, jak wielki wpływ na nasze samopoczucie ma zapach. Zmysł węchu jest ściśle powiązany z naszymi wspomnieniami. Przyjemne zapachy potrafią wzbudzać wiele pozytywnych emocji, co sprawia, że nawet męczące czynności wydają się nam znacznie mniej uporczywe. Odwrotna sytuacja ma miejsce w momencie, gdy atakuje nas bardzo nieprzyjemny, drażniący aromat. Czujemy się wtedy gorzej, staramy się zlokalizować źródło nieprzyjemnego zapachu, zamiast skupić się na naszym zadaniu.

Okazuje się, że nieprzyjemny aromat może być spowodowany drobnoustrojami, które żyją w tkaninach. Znajdują się one dosłownie wszędzie. Usunięcie ich domowymi sposobami jest bardzo trudne. Skutecznym sposobem na ich wyeliminowanie jest zdecydowanie się na pomoc specjalistów. Dysponują oni środkami chemicznymi, które skutecznie wybawiają zalegający brud, pozbawiając roztoczy oraz innych mikroskopijnych miejsc od rozwoju. W ten prosty sposób możesz znacznie podnieść komfort swojej podróży. Z tego powodu nie czekaj, zamów fachowe czyszczenie tapicerki samochodowej.

Artykuł partnera

Kategorie: Motoryzacja,

Autor

Redakcja

4tuning.com.pl

Komentarze (0)