​Czym jest dressing do opon i po co się go stosuje?

Dressing do opon (zwany potocznie czernidłem) to sposób na konserwację opon w pojeździe, tak aby ogumienie jak najdłużej zachowało stan fabryczny wyglądu - jak w dniu, którym wyjeżdżaliśmy z salonu. Przez to, że ogumienie przez cały czas jest narażone na zanieczyszczenia znajdujące się na powierzchni dróg, kurz oraz smar, ponadto promieniowanie UV powoduje to blaknięcie mieszanki gumowej. Nasze opony z czasem zaczynają wyglądać na mocno zużyte, tracą swój blask oraz głębie koloru. Jeżeli chcemy przywrócić ogumieniu należyty wygląd warto sięgnąć po dressing do opon, czyli specjalistyczny preparat stworzony do konserwacji gumy. Dressing do opon jest dostępny różnorodnych wariantach: pasty, atomizery, spraye, oleje oraz pianki. Wszystkie jednak łączy to, że są bardzo podobne w swoim działaniu. Niezależnie o tego na jaki wariant się zdecydujemy, uzyskamy bardzo podobny efekt – przedłużymy żywotność naszej opony, a także poprawimy jej wygląd. Wybierając dressing do opon warto także zwrócić uwagę na efekt końcowy, który chcemy uzyskać po zastosowaniu preparatu. Dressingi bowiem dzielimy na dwie grupy. Pierwsza proponuje nam głęboki połysk, a druga matowy. Żadna z tych dwóch opcji nie wpływa na jakość preparatu, a jedynie należy już do indywidualnych potrzeb użytkownika – w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać.

Preparat do konserwacji opon - po co się go stosuje?

Aby zapewnić atrakcyjny wygląd naszym oponom, a co za idzie, nadać lepszy wygląd całemu samochodowi, wszak jak wiadomo głęboka czerń opon idealnie kontrastuje z linią podwozia, wystarczy raz na jakiś czas wykonać zabieg za pomocą dressingu do opon. Najlepiej gdy zainwestujemy w produkt wysokiej jakości, który zapewni najlepszy efekt. Dzięki temu zachowany nienaganny stan wizualny ogumienia. Dzięki dressingowi do opon nie tylko zachowamy ich atrakcyjny wygląd, ale także przedłużymy znacznie ich żywotność! Warto wspomnieć, że promieniowanie UV, na które praktycznie codziennie narażone są nasze opony, znacznie zmniejszają, nawet o kilkanaście procent, ich żywotność przez co prędzej będziemy musieli inwestować w nowe ogumienie. By oszczędzić sobie zachodu oraz nie narazić naszego portfela na zbędny wydatek, warto zastanowić się nad zakupem dressingu do opon, gdyż dzięki niemu ochronimy naszą gumę przed promieniowaniem UV. Oprócz uzyskania świetnego wyglądu ogumienia zabezpieczymy także je przed czynnikami środowiskowymi, chemikaliami oraz solą, którą posypuje się ulice w czasie zimy.

Sprawdź ranking dressingów do opon na stronie https://detailingobsessed.pl/rankingi/eejl/ranking-dressingow-do-opon.html

Opona

Jaki dressing do opon wybrać w 2022?

Jeżeli już zdecydujesz się na zakup dressingu do opon, powinieneś zorientować się, które produkty do konserwacji ogumienia są szczególnie polecane w roku 2022.

1. Binder Ultimate Tire Coating Wax

Jest to produkt ceniony za wysoką jakość oraz niezbyt wygórowaną cenę. Formuła tego dressingu oferuje doskonałe parametry techniczne, zabezpieczenie opon przed działaniem promieni UV przy jednoczesnym eleganckim przyciemnieniu powierzchni gumowych. Tym samym zyskamy na atrakcyjności wyglądu opon. Regularne stosowanie tego preparatu zdecydowaniu wydłuży żywotność oraz nada świetny wygląd naszych opon.

2. Shiny Garage Coco Tire Booster

To dressing, który wyróżnia się kokosowych zapachem na bazie wody. Zawiera on wosk, silikon i polimery, które dodatkowo zabezpieczają naszą oponę przed czynnikami zewnętrznymi. Można go aplikować od razu po myciu, na mokrą oponę, zachowując pełnie swoich właściwości. Dodatkowo, w zależności od tego w jaki sposób zaaplikujemy preparat, zapewnimy wykończenie matowe, satynowe lub błyszczące.

3. Chemotion Tyre Dressingi

Jest to dressing uniwersalny, który wyróżnia się atrakcyjną ceną. Produkt zapewnia działanie hydrofobowe oraz dodatkowo ogranicza przywieranie brudu do ogumienia. W zależności od tego ile warstw zostanie nim nałożone, można osiągnąć wykończenie satynowe bądź połysk.

4. Fireball Tire Janus

Jest to niepowtarzalny dressing zawierający SiO2 oraz ekstrakt z perły. Jego formuła ułatwia aplikowanie preparatu, a także jest wydajna. Dzięki silikonom zapewnia świetną trwałość. To co wyróżnia go wśród innych preparatów to efekt wykończenia. W zależności od oświetlenia sprawia, że wykończenie zmienia swój wygląd. W ciemnym otoczeniu staje się błyszczące, a w jasnym nabiera odcień satynowy.

5. ADBL Tire Dressing

Jest to trwały dressing charakteryzujący się zapachem ciasteczek. Zawiera w swoim składzie między innymi: żywicę, polimery oraz SiO2. Świetnie przyciemnia powierzchnię opony oraz chroni ją przed zabrudzeniami i promieniowaniem UV. Zapewnia satynowe wykończenie ogumienia.

Podsumowanie

Dressing do opon jest nieodłącznym elementem detalingu. Zapewnia zabezpieczenie gum przed płowieniem, czynnikami pogodowymi, solą drogową oraz brudem. Zapewnia oponie odżywienie, uodparnia ją na wymienione czynniki, a także znacząco wydłużona jej żywotność. Wykazuje właściwości hydrofobowe, które sprawiają, że cząsteczki wody nie przywierają do, dzięki temu łatwiej utrzymać ją w czystości. Jest to wisienka na torcie w każdym zadbanym, wyczyszczonym oraz lśniącym samochodzie. Dlatego zdecydowanie, jeżeli zależy Ci na zachowaniu atrakcyjnego wyglądu ogumienia, powinieneś zainwestować w dressing do opon, gdyż jest to środek, który jest niezbędny w pielęgnacji pojazdu.

Kategorie: Motoryzacja,

Autor

Redakcja

4tuning.com.pl

Komentarze (0)