Czym czyścić felgi? Jaki środek do czyszczenia felg wybrać?

Wielu właścicieli samochodów zastanawia się, jak skutecznie i efektywnie wyczyścić swoje felgi. Choć "efekt krwawy" to fajny sposób na sprawdzenie, jak wiele brudu spływa z felg, to jednak ma on swoich konkurentów. Czego użyć do czyszczenia felg, aby wyglądały świetnie przez wiele kilometrów?

Na czym polega "efekt krwawej felgi"?

Efekt "krwawej felgi" znają wszyscy detailerzy amatorzy. Jednak tych, którzy nie są tak dobrze zaznajomieni z tym pojęciem, może on zaciekawić. Jest on spowodowany reakcją pomiędzy składnikiem chemicznym a osadem klocka hamulcowego. W ten sposób powstaje krwawa obręcz. Jest to świetny sposób, aby zobaczyć jak przebiega proces czyszczenia powierzchni felgi.

Kwasowy środek do czyszczenia felg marki ADBL to świetny wybór dla tych, którzy chcą widzieć efekty niemal natychmiast po zastosowaniu kosmetyków. Posiada owocowy, intensywny zapach, który rozpuszcza brud, rdzę i osady z twardej wody.

Podobne procesy stosuje się w przypadku rdzy lotnej i pyłu z klocków hamulcowych. Tworzy efekt "krwawej felgi" poprzez szybkie spłukiwanie brudu z powierzchni kół. Należy go zostawić na 2-5 minut, aby zmaksymalizować skuteczność kosmetyku. Można ponownie wyczyścić felgę, jeśli jest bardzo brudna. Oba produkty można stosować razem, jak również można je stosować łącznie.

Shiny Garage oferuje również produkty do czyszczenia felg. Jednym z takich produktów jest kosmetyk D-tox. Usuwa on zanieczyszczenia metaliczne oraz lotną rdzę. Według producenta produkt usuwa wżery i cząstki metalu z powierzchni lakierowanych, szkła i gumy, a także chromu. Doskonale nadaje się do czyszczenia lakieru przed lakierowaniem. Reaguje z osadami z klocków hamulcowych.

Profesjonalni detailerzy doceniają jego skuteczność i bezpieczeństwo dla lakieru.

Na rynku jest wiele produktów, które można wykorzystać do mycia felg. Godny polecenia jest cały zestaw do pielęgnacji kół Good Stuff. Zawiera on szczotkę do czyszczenia trudno dostępnych miejsc na felgach, preparat do zabezpieczania felg oraz odżelaziacz w płynie, który usuwa metaliczne zanieczyszczenia.

Sprawdź: Ranking środków do czyszczenia felg na https://autokosmetykaranking.pl/kosmetyki-samochodowe-rankingi/ranking-deironizatorow-do-czyszczenia-felg/qtk_xwmm

Mycie felgi

Jak zabezpieczyć felgę przed uszkodzeniem przez wodę?

Zabezpieczenie felgi po umyciu jest równie ważne, jak jej dobre wyczyszczenie. Dzięki temu można również zmniejszyć możliwość wystąpienia uszkodzeń mechanicznych podczas kilometrów. Jak to zrobić?

Po pierwsze, możesz nałożyć na felgę powłokę ochronną, czyli wosk. Marka Good Stuff oferuje również trwały wosk do ochrony felg oraz aplikator. Jak to działa? Chroni felgi przed pyłem z klocków hamulcowych, brudem i innymi szkodliwymi czynnikami. Wosk należy nałożyć na powierzchnię felgi i w razie potrzeby zetrzeć po 5-10 minutach.
Producent kosmetyku gwarantuje jego trwałość do 2 miesięcy.

Amatorów detailingu zainteresują również specjalne powłoki ochronne do felg. Produkt ten tworzy trwałą, niewidoczną warstwę ochronną na felgach samochodowych. Tworzy na felgach samochodowych niewidzialną warstwę ochronną, która odpycha brud i wodę, a także uodparnia je na działanie wysokich temperatur, korozji i ciepła.

Detailery do felg to kolejna opcja, która chroni felgi przed ponownym zabarwieniem. Zapewniają połysk i ochronę. Kosmetyk należy nałożyć na czystą powierzchnię. Spłucz wodą, po czym możesz osuszyć felgę. Producent gwarantuje, że produkt będzie działał przez co najmniej 3-4 tygodnie.

Jaki jest najlepszy sposób na wysuszenie felgi?

Po umyciu samochodu powinieneś go dokładnie osuszyć. To samo tyczy się felg. One również wymagają odpowiedniej pielęgnacji. W jaki sposób można wysuszyć felgę? Osuszanie felgi najlepiej wykonać za pomocą ręczników, które są  znane z suszenia lakieru. Idealnie nadają się również do delikatnych zabiegów, takich jak pielęgnacja felg.

Dobre ręczniki pochłaniające wilgoć to obowiązkowy element detalu. Są uniwersalne, a najlepsze są ręczniki o dużych rozmiarach. Godny polecenia jest ręcznik Shiny Garage oraz ręczniki ADBL w rozmiarze XL. Produkty te idealnie nadają się do detailingu całego samochodu. Ręcznik można łatwo wyprać i wystarczy na wiele myć.

Kategorie: Motoryzacja,

Autor

Redakcja

4tuning.com.pl

Komentarze (0)