Czym jest rower powietrzny i dlaczego warto go mieć?

Sama nazwa już wzbudza wiele zaciekawienie. Słowo "rower" nie jest niczym interesującym, natomiast w połączeniu ze słowem "powietrzny" na pewno potrafi wzbudzić emocje. Oczywiście, nie jest to rzecz, która pozwala nam na latanie, jednak jest to sprzęt służący do treningu. Wzięliśmy go pod lupę i postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego warto go kupić oraz przybliżyć jego działanie. Aby się dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu.

Czym jest taki rodzaj roweru i do czego służy?

Patrząc na pierwszy rzut oka, to pierwszym skojarzeniem będzie rowerek stacjonarny. Nie ma co się temu dziwić, bo rzeczywiście podobieństwo jest widoczne. W rowerze powietrznym można dostrzec również mieszkankę orbitreku oraz ergonometru wioślarskiego. Każde z wymienionych urządzeń ma jednak swoje ograniczenia, które sprawiają, że nie do końca można wyciągnąć 100% z treningu. Urządzenie wymusza na użytkowniku idealnie zsynchronizowaną pracę nóg oraz rąk, co zdecydowanie różni go od zwykłego rowerka treningowego. 

Największą różnicą jest jednak koło stalowe, które generuje ruch powietrza wzrastający odpowiednio do włożonej pracy. Użytkownik może na takim sprzęcie w równomierny sposób przeprowadzić trening nóg oraz rąk. W zależności od rodzaju roweru powietrznego można o wiele łatwiej przeprowadzić trening. Co mamy na myśli? Przede wszystkim możliwość połączenie ze smartfonem, dzięki czemu zarówno profesjonaliści jak i amatorzy będą mogli monitorować swoje wyniki i analizować progres. Wszelkie statystyki z zajęć są wyświetlane na wyświetlaczu LCD. Zaletą takiego sprzętu jest również możliwość dopasowania siedzenia do własnych oczekiwań i rodzaju treningu. Dzięki temu osoby z różnymi schorzeniami kręgosłupa będą mieć ułatwione zadanie i ukończenie treningu stanie się bardziej możliwe.

Jakie są zalety rowerka powietrznego?

Na pewno największą zaletą jest możliwość przeprowadzenia treningu w domu. Nie zawsze każdy znajduje czas na to, by pójść na siłownię i zrobić kilka ćwiczeń. Zakup roweru powietrznego pozwala w swobodnych warunkach na wykonanie wszelkich ćwiczeń w komfortowych warunkach. Nie będzie trzeba narażać się na ocenianie przez innych, tylko będzie szansa na wykonanie całego treningu bez odbywanie nierzadko dalekiej drogi na siłownię i poświęcanie na sam dojazd wielu minut.

Szukając innych zalet sprzętu jakim jest rower powietrzny nie można zapomnieć o monitoringu efektów ciężkiej pracy. Mając swój cel jak np. zgubienie kilogramów warto liczyć sobie ilość zrzuconych kalorii. Dzięki monitoringowi jest to umożliwione i sprawia, że można się poczuć lepiej mając świadomość jak wiele włożono wysiłku w pracę na rowerze powietrznym.

Możliwość łatwego przeniesienia sprzętu dzięki kółkom jest dużym atutem. Sprawia to, że nie ma większego problemu z przeniesieniem go z miejsca na miejsce. Jeżeli użytkownik posiada większy samochód, to może się okazać, że nawet można go bezproblemowo zabrać na wakacje. Kółka transportowe pozwalają na przeniesienie rowerka nawet osobom starszym, które niekoniecznie muszą mieć wiele sił. 

Artykuł partnera

Kategorie: Wiadomości,

Autor

Redakcja

4tuning.com.pl

Komentarze (0)