Najczęstsze usterki w samochodzie Ford Transit

Siódmej generacji samochód dostawczy Ford Transit jest znakomitym pojazdem, który spełnia oczekiwania większości kierowców. Ryzyko awarii pojazdu rośnie wraz z długością i intensywnością jego eksploatacji. Około 75 proc. użytkowników w ogóle nie zgłasza usterek Forda Transita do pułapu 50 000 przejechanych nim kilometrów. W przypadku przebiegu od 100 001 do 150 000 km już co drugi użytkownik zgłasza usterki. Co psuje się najczęściej?

Typowe usterki samochodów marki Ford Transit

Jakie części Forda Transita okazują się najbardziej awaryjne? Otóż najwięcej użytkowników narzeka na elektrykę, elektronikę i oświetlenie. To podzespoły, które są dosyć problematyczne dla wielu nowoczesnych pojazdów mechanicznych.

Znacznie mniej osób zgłasza problemy z układem hamulcowym Forda Transita, układem wydechowym czy z silnikiem. Rzadko kłopoty z tym samochodem wiążą się z uszkodzeniem karoserii, podwozia czy kabiny pasażerskiej.

Gdzie szukać potrzebnych części?

Usterka w samochodzie powoduje, że kierowcy najczęściej oddają auto do najbliższego warsztatu mechanicznego. Problemy z elektroniką w Fordzie Transicie są stosunkowo częste, dlatego warto rozważyć, czy nie lepiej na własną rękę poszukać odpowiednich części do Forda Transita i kupić je w jak najniższej cenie, co pozwoli na obniżenie kosztów naprawy. Takie części i podzespoły do tego i innych samochodów tej samej marki oferuje w Polsce między innymi firma AutoPlaza. Autoryzowany dealer Forda posiada części do Forda Transita, które mogą kupić zarówno klienci detaliczni, jak i hurtownicy czy same warsztaty. Są to oryginalne części samochodowe sygnowane przez Forda oraz tańsze, choć porównywalnej jakości, zamienniki oryginalnych części.

Samochody objęte gwarancją ze strony producenta powinny zostać oddane do ASO. Samodzielne naprawy nie są wskazane, ponieważ producent może w takim przypadku odebrać gwarancję na pozostałe podzespoły w Fordzie Transicie. Ponadto samodzielna próba wyeliminowania usterek w pojeździe może spowodować, że uszkodzimy nas samochód jeszcze bardziej i narazimy się na dodatkowe koszty.

Artykuł sponsorowany

Kategorie: Motoryzacja,

Autor

Redakcja

4tuning.com.pl

Komentarze (0)