Budowa myjni samochodowych - co warto wiedzieć, zanim otworzysz taki biznes

Budowa myjni samochodowych to niezmiennie biznes cieszących się sporym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Polacy coraz częściej i coraz chętniej korzystają z myjni, bowiem doprowadzanie samochodu do idealnego stanu pod oknami bloku odeszło bezpowrotnie do lamusa. Jeśli zainteresowała Cię tego typu działalność to z pewnością m.in. przez kolejki samochodów, które widziałeś przed myjniami. Co warto wiedzieć, zanim zainwestuje się w myjnie bezdotykowe lub automatyczne? 

Właściwa lokalizacja

Myjnie bezdotykowe to obecnie chyba najpopularniejsze rozwiązanie. Ich budowa wydaje się nieco mniej skomplikowanym procesem, a cena zachęca do otwarcia biznesu lub rozszerzenia tego już prowadzonego. Kluczową składową naszego sukcesu w tym zakresie będzie właściwa lokalizacja myjni. I to od tego powinniśmy zacząć.

Jak przekonasz się na https://www.istoserwis.pl/budowa-myjni-samochodowych, wybór atrakcyjnej lokalizacji to podstawowy krok. Po pierwsze, wybierając działkę pod myjnię samochodową pamiętaj, że powinna ona stać w miejscu, gdzie będzie miało do niej swobodny dostęp wielu kierowców. Postaw zatem na główne, ruchliwe ulice, drogi przelotowe lub też na atrakcyjne sąsiedztwo, np. osiedle, warsztat samochodowy, czy stacja diagnostyczna, bądź też centrum handlowe. Po drugie, ważne, aby działka miała dostęp do mediów, czyli wody, prądu, gazu, a jej powierzchnia spełniała warunki zabudowy.

Projekt myjni to podstawa

Projekt myjni bezdotykowej będzie konieczny nie tylko do przystąpienia do kolejnego etapu realizacji inwestycji, czyli budowy, ale i dla celów związanych ze zgromadzeniem dokumentacji technicznej. Aby uzyskać pozwolenie na budowę, potrzebny będzie Ci projekt architektoniczno - budowlany oraz projekt zagospodarowania terenu (prace przedprojektowe oraz projektowe). Inna niezbędna dokumentacja w tym zakresie to m.in. opis inwestycji, źródeł zasilania w media, systemu odprowadzania ścieków i usytuowania myjni względem drogi dojazdowej. Całkiem sporo, prawda? Dlatego też wielu inwestorów decyduje się na współpracę z firmami, które oferują nie tylko usługę budowy myjni, ale też kompleksowe wsparcie na każdym etapie realizacji inwestycji, w tym także przygotowania projektu i zgromadzenia niezbędnej dokumentacji. Taka opcja z pewnością pozwala zaoszczędzić sporo czasu, a w końcowym rozrachunku - również pieniędzy.

Od czego zależą koszty myjni samochodowej?

Koszt budowy myjni samochodowych jest elementem chyba najbardziej interesującym wszystkich planujących prowadzenie biznesu w tej właśnie branży. Jaka jest cena budowy? Na to pytanie trudno precyzyjnie odpowiedzieć, ponieważ koszt zależeć będzie m.in. od ilości stanowisk do mycia, rodzaju wiaty, czy też wybranych rozwiązań technologicznych. Widełki cenowe są tutaj więc bardzo szerokie - od kilkunastu tysięcy do nawet kilku milionów złotych. Jak jednak potwierdzają doświadczenia przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na otwarcie myjni samochodowej, podczas realizacji inwestycji jest na czym zaoszczędzić, a sama myjnia szybko zaczyna zarabiać.

Artykuł partnera

Kategorie: Motoryzacja,

Autor

Redakcja

4tuning.com.pl

Komentarze (0)