Poznaj Mercedesa AMG

Mercedes to niemiecka firma, której nikomu nie trzeba rekomendować. Marka ta jest uznawana za jedną z najbardziej prestiżowych, a zarazem najstarszych na świecie w kategorii samochodów osobowych. Produkowane są pod nią jednak nie tylko samochody osobowe, ale również dostawcze, ciężarowe oraz autobusy. Firm AMG, spółka koncernu Daimler AG, odpowiedzialna za budowę seryjnych aut sportowych w Mercedesie powstała w 1967 roku. Co warto wiedzieć o samochodach Mercedes AMG i w jaki sposób można je przetestować? Jakie są warunki wynajmu samochodów marki Mercedes AMG?

Pierwszy Mercedes AMG

Pierwszą wersję Mercedesa AMG pokazano w czerwcu 2013 roku. Stanowi on istotnie zmodyfikowaną wersję seryjną samochodu Mercedes-Benz. Zmiany obejmują szeroki zakres modyfikacji silnika, przeprogramowaną i zmodyfikowaną automatyczną skrzynię biegów, zmodyfikowane zawieszenie, a także inny, wyczynowy układ hamulcowy. Pojawiają się także liczne zmiany w wyglądzie pojazdu. Należą do nich inna tapicerka, fotele, elementy wykończeniowe, wskaźniki, zmienione zderzaki, felgi oraz elementy aerodynamiczne. Warto wspomnieć, że Mercedes kieruje się zasadą „jeden człowiek, jeden silnik”, która oznacza, że każdy silnik AMG jest montowany przez jedną osobę, która za ten montaż odpowiada. Na gotowym silniku widnieje plakietka z imieniem i nazwiskiem mechanika, który ten silnik zmontował.

Mercedes AMG - wynajem

Mercedes AMG jest to jeden z najlepszych i najbardziej uniwersalnych samochodów do użytku codziennego. Równocześnie jest to pojazd, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie i który z całą pewnością robi wrażenie. Usiądź wygodnie za kierownicą i poczuj się królem szosy. Wynajem samochodu to świetna sposobność, aby móc przetestować Mercedesa AMG. Sprawdzi się on zarówno w codziennych sytuacjach, jak i podczas szczególnych okazji. Jest niezawodny i z pewnością sprosta wymaganiom najbardziej wymagających kierowców. Możesz wypożyczyć samochód na tak długo, jak tego potrzebujesz, począwszy od jednej godziny. Cena zależy od okresu, na jaki wynajmujesz samochód oraz od ilości przejechanych kilometrów. Czasami warunkiem wynajmu samochodu jest posiadanie ukończonych 21 lat. Jeżeli zastawiasz się nad wynajemem Mercedesa A45 AMG, lub innego supersportowego samochodu, koniecznie sprawdź ofertę lumarental.pl 

Mercedes AMG

Mercedes AMG A45

W lipcu 2015 roku ukazała się wersja samochodu Mercedes AMG A45. Określany jest mianem małego miejskiego hatchbacka. Jest to samochód, który bez problemu zaparkujesz w każdym miejscu, przewieziesz nim wygodnie 5 osób i zapakujesz rzeczy do bagażnika. Natomiast z drugiej strony jest to samochód wyścigowy z prawdziwego zdarzenia. W pojeździe zwiększono moc o 21 KM. Wyposażono go w napęd na cztery koła, stanowiący gwarancję, że tak duża nadwyżka mocy zostanie w całości przeniesiona na asfalt. Prędkość maksymalna samochodu wynosi 270 km/h. Są to osiągi, które kiedyś byłyby nie do pomyślenia w tak niedużym samochodzie. Model poza znakomitymi osiągami posiada również rasowe brzmienie, które sprawia, że ciężko przejść obok niego obojętnie. Każdy, kto znajdzie się w pobliżu z pewnością obejrzy się za tym pojazdem i choć nie każdy zdąży go zobaczyć, z całą pewnością na pewno usłyszy. Warto zwrócić również uwagę na oryginalny, sportowy wygląd samochodu oraz jakość wykończenia. Fotele są wygodne, ale ich zadaniem nie jest zapewnienie wypoczynku, tylko świetne trzymanie podczas jazdy po zakrętach oraz poczucie sportowego charakteru. Kierownica, która została w części obszyta alcantarą, świetnie układa się w dłoniach, a kokpit pokryty włóknem węglowym dopełnia poczucia prowadzenia samochodu wyścigowego.

Kategorie: Motoryzacja,

Autor

Redakcja

4tuning.com.pl

Komentarze (0)